Späť na www.abcsk.sk
Po - Pia: 07:30 - 16:00
So - Ne: Zatvorené
Niektoré časti stránky sú preložené automatickým prekladačom.

Výrobky, činnosti
DATASCAN, s.r.o.
Systémy strojového videnia | DATASCAN, s.r.o.

Systémy strojového videniaVýrobky, činnosti


Ponúkame riešenie najmä pre výrobné firmy - systémy strojového videnia - ktoré šetria Váš čas aj náklady. Naše portfólio zahŕňa obrazové snímače, chytré kamery, obrazové procesory, obrazový softvér, kamery a príslušenstvo.

Systémom strojového videnia znamená systém, ktorý vykonáva určitú automatizovanú činnosť na základe spracovania snímok z kamery. Kamera zachytí skúmaný predmet na snímke, systém ho vyhodnotí podľa stanoveného algoritmu a vykoná činnosť na základe výsledku vyhodnotenia. K výhodám strojového videnia patrí napr. rýchlosť, pretože snímanie obrazu skúmaného predmetu je oveľa rýchlejšie ako samostatné meranie. Možno navyše vykonávať niekoľko meraní naraz a systém strojového videnia je možné nainštalovať rovno na výrobnú linku. Strojové videnie tak zvyšuje kvalitu vyrábaných produktov a znižuje náklady spojené s penalizáciou za dodanie chybných výrobkov odberateľom.

Medzi typické aplikácie, kde sa dajú tieto systémy využiť, je napríklad kontrola prítomnosti viečok na fľašiach, miera naplnenia tekutiny do fľaše, korektne vytlačená etiketa, prítomnosť všetkých súčiastok na doske plošného spoja, kontrola vlákna v žiarovke, kontrola správnej veľkosti a tvaru produktu, meranie určitých vzdialeností, veľkostí alebo tvarov a mnohé ďalšie.

Obrazové snímače sú jedným zo systémov strojového videnia, ktoré predstavujú all-in-one riešenie, teda celý systém vrátane kamery a osvetlenie je integrované do jedného zariadenia. Obrazové snímače obsahujú objektív, obrazový procesor so softvérom a tiež aj ovládacie prvky s displejom. Kombinujú najmodernejšie technológie s extrémne jednoduchou použiteľnosťou a predstavujú tak najjednoduchšie riešenie bežných aplikácií strojového videnia pre baliace linky, laboratóriá, potravinársky a nápojový priemysel a automobilový a elektrotechnický priemysel. Obrazové snímače predstavujú nákladovo efektívnu a jednoduchú alternatívu ku klasickým systémom strojového videnia.

Chytré kamery v sebe zahŕňajú všetky základné súčasti dôležité pre akúkoľvek aplikáciu strojového videnia. Medzi tieto súčasti patrí optika, ktorá zachytáva svetlo a vytvára snímku, ďalej elektronika senzoru prevádzajúcej snímku na elektronický signál, elektronika digitalizačného zariadenia prijímajúca signály a tie následne ukladajúce do digitálnej pamäte a v neposlednom rade tiež počítač, ktorý analyzuje digitalizovaný snímok. Chytré kamery sú už kompletným systémom strojového videnia. Zjednodušene možno teda povedať, že chytré kamery sú systémy strojového videnia, ktoré obsahujú obrazový procesor a dokážu obraz samy vyhodnotiť.

Obrazové procesory sú výkonné systémy strojového videnia pre spracovanie a vyhodnotenie obrazu z niekoľkých kamier s vysokým rozlíšením naraz. Jedná sa o samostatné zariadenia, ktoré v sebe nemajú zabudovanú kameru, tú je nutné k procesoru samostatne pripojiť, pričom je možné pripojiť aj viac kamier. Obrazové procesory sú využiteľné najmä pre náročné a rozsiahle úlohy, ktoré vyžadujú snímanie a následné spracovanie obrazov z niekoľkých kamier.

Neoddeliteľnou súčasťou produktového portfólia systémov strojového videnia je obrazový softvér, ktorého algoritmy tvoria podstatu celého odboru. Naprogramovanie pre rovnaké inšpekcie možno ľahko zdieľať alebo previesť na viacerých kontrolných bodov vo výrobnom závode. Neváhajte nás kontaktovať, navrhneme vám riešenie presne podľa vašich konkrétnych požiadaviek.

Niektoré náročné a rozsiahle úlohy vyžadujú snímanie a následné spracovanie obrazov z niekoľkých kamier. V týchto prípadoch je lepšie miesto obrazového snímača či inteligentnej kamery využiť obrazový procesor, na ktorý je možné pripojiť aj viac ako jednu kameru. Pre každú aplikáciu sa hodia rôzne druhy kamier, pričom naše portfólio pokrýva väčšinu potrieb bežného použitia.

Pre správny a dokonalý chod systémov strojového videnia je dôležité príslušenstvo, medzi ktoré patria osvetľovacie telesá, optické systémy tretích strán a vizualizačné a ovládacie displeje. Ak si neviete rady s výberom, kontaktujte naše obchodné oddelenie, tím vyškolených odborníkov vám navrhne konkrétne riešenia presne podľa vašich požiadaviek.

[viac informácií]