Späť na www.abcsk.sk
Po - Pia: 07:30 - 16:00
So - Ne: Zatvorené
Niektoré časti stránky sú preložené automatickým prekladačom.

Výrobky, činnosti
DATASCAN, s.r.o.
Samolepiace etikety | DATASCAN, s.r.o.

Samolepiace etiketyVýrobky, činnosti


Etikety s tlačou, etikety bez tlače, termoetikety, print etikety, textilné etikety, vstupenky, kartónové visačky, etikety pre sklad a logistiku.

SAMOLEPIACE ETIKETY

Samolepiace etikety - etikety, samolepky, lepíky, lepky, lejbly apod. Jedná sa o spotrebný materiál, ktorý nesie dôležitú informáciu, ale predovšetkým zohráva dôležitú úlohu svojim grafickým spracovaním. To dodáva výrobku identitu, jedinečnosť a zároveň tiež hodnotu. Jedná sa o grafické etikety (s tlačou), etikety bez potlače, termotransferové etikety, celoplošné farebné etikety, viacvrstvové etikety (peel-off) a etikety s reliéfnou tlačou. Uplatnenie nájdu v širokej škále aplikácií, napr. v potravinárskom priemysle, farmaceutickom priemysle, chemickom a kozmetickom priemysle, elektrotechnickom priemysle a v mnohých ďalších odvetviach.

Do kategórie samolepiace etikety teda konkrétne patrí:

 • Etikety pre ľubovoľné použitie - Tlačia sa väčšinou z matných či reflexných materiálov pre väčšie zvýraznenie, pričom slúžia pre dotlač v tlačiarni pre rýchle označenie výrobku.
 • Etikety na krvné vaky - Vyrobené zo špeciálnych materiálov, aby zostali čitateľné aj po sterilizácii a zamrazení. Tiež spĺňajú prísne požiadavky na označenie krvných vakov v nemocniciach a laboratóriách.
 • Etikety na víno - Vyrábajú sa z papierov, kašírovaných papierov, fólie alebo metalickej fólie. Efektné býva použitie materiálov z vínneho programu, ktoré majú hrubú štruktúru a sú odolné proti vlhkosti. Tlač je často obohatený o zlatú alebo striebornú razbu.
 • Etikety na pivo - Sú často vyrábané zo špeciálnych typov papierov a v poslednej dobe aj z čírych fólií, ktoré dovolia veľkú kreatívnu voľnosť a zaujímavé možnosti grafického spracovania.
 • Etikety na alkoholické a nealkoholické nápoje - Vyrábajú sa z lesklého papiera či transparentnej alebo metalickej fólie. Môžu byť jednoduché či plnofarebné s efektmi reliéfnej sieťotlače.
 • Etikety na čistiace prostriedky - Početne používaným materiálom sú biele alebo číre a transparentné fólie, aby boli schopné odolávať kontaktu s vodou či chemickými látkami.
 • Etikety s Braillovým (slepeckým) písmom - sieťotlačovou aplikáciou reliéfneho laku je možné umiestniť bodové písmo na mnoho štandardných materiálov.
 • PRINT etikety na dotlač v laserových tlačiarňach - Vyrábajú sa na hárky A4, a to na papierové biele alebo farebné prevedenie, prípadne špeciálne fólie do náročných podmienok.
 • Etikety na zvieraciu stravu - Vyrábajú sa z papierových materiálov, kedy pre väčšiu odolnosť je možné použiť fólie. Využitie nájdu na granulách, konzervách, vitamínoch a výžive.
 • Prelepky na streleckej terče - Vyrábajú sa z matného alebo lesklého papiera, pričom vo väčšine prípadov sa jedná o jednoduché a jednofarebné etikety (najčastejšie biele, čierne, hnedé alebo zelené).
 • Termoetikety na dotlač v TTR tlačiarňach bez pásky - Najčastejšie sa vyrábajú z matného alebo lesklého termopapiera. Môžu byť úplne jednoduché alebo naopak veľmi pekne graficky spracované aj za použitia fotografií.
 • Etikety na konzervy - Používa sa matný alebo lesklý papier, prípadne biele či transparentné fólie. Tlačia sa plnofarebnou grafikou, ktorá zvýrazní tovar, a dopĺňajú sa o UV lak.
 • Etikety na vitamíny a doplnky výživy - Sú vyrobené z papiera, ale podľa potreby dostávajú celoplošný alebo parciálny lak. Pre väčšiu odolnosť sa môžu vyrobiť z ľubovoľnej fólie.
 • Varovné etikety so symbolmi - Používajú sa na sklenenej alebo plastovej fľaše či kanistre s nebezpečnou látkou, prípadne pre označenie krehkého tovaru. Vyrábajú sa z papiera a podľa potreby bývajú doplnené o celoplošný či parciálny lak. Pre väčšiu viditeľnosť možno zvoliť reflexný materiál, pre väčšiu odolnosť naopak fóliový materiál.
 • Etikety na lieky - Etikety používané vo farmaceutickom priemysle, ktoré sú určené na označenie liekov, kvapiek, laboratórnych pomôcok, vitamínov, doplnkov stravy a podobne. Vyrábajú sa z papiera a v prípade potreby sú opatrené celoplošnou či parciálnym lakom. Pre väčšiu odolnosť je možné vyrobiť z fólie.
 • Etikety na dotlač v TTR tlačiarni - Vyrábajú sa na matný, lesklý alebo reflexný papier. S ohľadom na vyššiu životnosť je možné ich vyrobiť z bielej či transparentnej fólie alebo ďalších špeciálnych materiálov, v nehorľavom aj inak odolnom prevedení. Tieto etikety sa najčastejšie používajú na označenie tovaru, rozlíšenie druhov, číslovanie kusov, logistické etikety alebo na dotlač čiarových EAN či QR kódov.

[viac informácií]